website

Web Sitesi Tasarlarken Dikkat Edilecek Hususlar

Web tasarımda ilk izlenim çok önemlidir. Web siteniz profesyonel değilse veya hedeflenen fonksiyonları yeteri kadar yerine getiremiyorsa, hedef kitleyi ve takipçi kaybetmenize neden olacaktır. İyi bir ilk izlenim elde edebilmek için, dikkat edilmesi gereken on üç adım şu şekildedir:

Url: Kısa ve öz olmalıdır. En iyi URL ler istediğimizin karşılığını verendir.
Görüntülenme Süresi: Ana sayfanın boyutu önemlidir. Kullanıcı bir sayfayı açmak için uzun bir süre bekleyebilir. Sayfaların 50k boyutundan büyük olmaması iyi olur. Özellikle index hızlı bir şekilde görüntülenebilir olmalıdır.
Bakmak ve hissetmek: Sayfalar kolayca okunabilir, anlaşılabilir ve hatırlanabilir olmalıdır. Sayfaların resim ve yazılarla çorba edilmemesi önemlidir. Sayfadaki fontlar okunabilecek boyutta olmalı ve uyumsuz renklerden uzak durulmalıdır.
Yazılım indirme ihtiyacı: Siteye girdiğinizde,siteden size bu yazılımı indirme ihtiyacınız gibi bir uyarı vermesi, kullanıcıların kafasını karıştırır ve şüpheye düşürür.
Anasayfa: Kullanıcılar bir siteye girdiklerinde, her şeyi ekranlarında görmek isterler.Herhangi bir kaydırma yapmak istemezler.
İletişim Bilgileri: Kullanıcılara site hakında e-mail, telefon numarası gibi bilgiler vermek, kullanıcıların siteye olan güvenini arttırır.
Değer Göstergesi: Kullanıcı siteyi gezerken, kullanıcıların sitenin ne tür özelliklere sahip olduğunu bilmesi önemlidir. Site hakkında bilgiler anasayfada bulunmalıdır.
Hareket noktası: Anasayfada gözükebilen, önemli noktaları gösteren linkler olmalıdır. Ayrıca site kullanıcıları teşvik edici ve ilgi çekici görünmelidir.
Daha Fazla İnceleme İsteği: Sitemiz kullanıcıların ilgisini artıracak şekilde olmalıdır. Temel amaç, kullanıcıların kalabildikleri kadar uzun süre kalmaları ve tekrar siteye gelmeleridir.
Kimlik Kontrolü, Sertfikalar: Çeşitli kontrollere ve sertfikalar,kullanıcınıların güvenini artırır.
Yönetimden Açıklama: Sitede gezenlere, sitenin vizyonu ve değeri hakkında bilgi verir.
Kullanıcı Siteye Kayıt olmalı mı ? Kullanıcılara böyle bir zorunluluk altına almak, onların geri dönmesine neden olur.Kullanıcılar siteye alıştıkları zaman, kendileri üye olacaklardır.

Bir Web Sitesinin Tahmini Maliyeti

Hayalinizdeki web sitesi fabrikasyon yada paket tipi bir web sitesi değilse,
size özel tasarım ve yazılım ile kurumsal bir çalışma istiyorsanız doğru adrestesiniz!


Yapılan işlemler

Ortalama Maliyeti

Web sayfasının logo çalışması

250 TL

Web sayfasının grafik çalışması

450 TL

Web sitesinin HTML kodlaması

300 TL

Programlama Bölümü

250 TL

Alan adı kiralama ( Domain )

35 TL

Alan barındırma ücreti ( Hosting )

115 TL

Yıllık Hizmet Bedeli

100 TL

Maliyet Toplamı :

1.500 TL