Services

Kurumsal Web Sitesi Yönetimi

Web Site Tasarımının diğer kurumsal katalok ve döküman tanıtım unsurlarından en büyük farkı güncel tutulması, güncellenebilir olmasıdır.
Web sitesi yönetim paneli, güncel bir web sitesi için firmaların olmazsa olmazıdır. Web sitesi hazırlamak bir firma için yeterli değildir. Hazırlanmış olan web sitesinin ihtiyaçlar doğrultusunda güncel tutulması gereken içeriklerin değiştirilmesi de gerekmektedir. Firmalar web sitelerini ihtiyaçları doğrultusunda güncel tutabilmeleri için ya bilgi işlem elamanı çalıştırmaları veya bu işten anlıyan bir personeli görevlendirmeleri gerkmektedir. Bu işlemde firmalara ek bir masraf çıkarmaktadır. İşçinin İşverene Maliyeti Net Maaş + (SGK İşçi Primi + İşsizlik Primi) + Gelir Vergisi + Damga Vergisi + yol + yemek göz önüne alınınca büyük bir masraf gerektirmektedir. Birçok şirkette maaş giderleri, şirketin en büyük gider kalemlerinden birini oluşturmaktadır. Özellikle “NET” değer üzerinden hesaplanan maaş, vergi ve SGK kalemlerinin eklenmesi ile tahmin edilenden çok daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Web Trakya + Host Bankası olarak biz bunu kurumsal danışmanlık adı altında vermekteyiz. Çalıştırılan bir personelin web tasarım yönetimi + teknik servis + grafik tasarım + network hizmetinden anlaması çok zordur var sayalım bulduk bu niteliklere sahip bir personel en az 4000-5000TL bir maaş talep edecektir. Web Trakya + Host Bankası olarak bünyemizde bulunan ve kendi alanında uzman kadromuzla tüm bu hizmetleri çok uygun danışmanlık ücretleri adı altında vermekteyiz.

Google AdWords Reklamları

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır.Google AdWords sisteminde reklam fiyatları her anahtar kelimede ya da alanda rekabet seviyesine göre değişim göstermektedir.
İnternet'te yeni müşterilere ulaşmak istiyorsanız, Google AdWords ile reklam yayınlamak tam size göre bir çözüm olabilir. AdWords ile reklam yayınladığınızda işinize yatırım yaparsınız. AdWords'ün işleyiş şeklini ve bütçeniz dahilinde bu yatırımın işinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğini anladığınızdan emin olun. Reklamı bilen işin uzmanı firmalara brakmanız sizin faydanıza olacaktır. Türkiye için ortalama tıklama başı maliyetler 8 kuruş ile 5 TL arasında değişmektedir. Fakat 5 TL üst sınır diyemiyoruz. Bazı sektörlerde tıklama başı maliyetlerin daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Google AdWords’te fiyatlar neye göre belirleniyor?

Fiyatlar, reklam vereceğiniz alandaki rekabete ve olmak istediğiniz konuma göre değişmektedir. Aslında sabit bir fiyat olmadığı için tıklama başı ya da gösterim başı oluşan tutarlar ücretlendirmenin temelini oluşturuyor. Bütçenizi hangi amaçla, hangi kanallarda reklam vereceğinize göre ve o kanallardaki rekabet seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bu bütçeyi siz belirliyorsunuz.

Maliyet çeşitleri neler?

Maliyet çeşitleri genel olarak görüntüleme başına (GBM), tıklama başına (TBM), bin gösterim başına (BGBM), edinme başına (EBM) maliyet olarak tanımlanır. EG Bilişim, maliyet çeşitleri arasından en efektif, ölçülebilir ve geri dönüşüm oranı en fazla olan tıklama başına maliyet sistemini kullanır.

Rakibim ya da beni sevmeyen birileri reklamlarıma tıklarsa ne olur?

Bir IP (İnternet Protokolü) adresinden birden fazla tıklama alırsanız bu sadece bir tıklama olarak sayılır ve kalanı için ücretlendirilmezsiniz. Eğer Google, bunun otomatik bir yazılım ya da benzeri bir illegal aktivite olduğunu tespit ederse hiçbir ücret ödemezsiniz. Maksimum tıklama başına maliyet ödemeye razı olarak Google AdWords sistemine sunduğunuz en yüksek tutarı ifade eder. Google algoritmaları, her arama yapıldığında arka planda bir açık arttırma yapar ve Google AdWords sistemi reklamların kendi mevcut konumlarını hak edebilecekleri en düşük ücreti otomatik olarak hesap etmek için rakiplerinizin tekliflerini de hesaplayarak ilgili konumu elde edebileceğiniz en düşük tutarı hesaplar. Hak ettiğiniz reklam konumlarında gün sonunda hesap edilen ortalama tutar sizin o günkü ortalama tıklama başı maliyetinizi ifade eder, bu tutar ay bazında hesap edildiğinde aylık ortalama tıklama başı maliyetiniz (Ort. Tbm) oluşmuş olur.

Doğru anahtar kelimeleri seçerken neye dikkat edilmeli?

Anahtar kelimeler, AdWords kampanyanızı oluştururken seçtiğiniz kelimeler veya kelime öbekleridir. Bunlar, potansiyel müşterilerinizin sizinkilere benzer ürün veya hizmetler için arama yaparken kullanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşündüğünüz terimlerdir.Anahtar kelimelerinizi, oluşturduğunuz reklamlarla uyumlu hale getirmek, bir kullanıcı benzer terimleri aradığında veya alakalı içeriğe sahip bir web sitesini ziyaret ettiğinde reklamınızın gösterilebilmesini sağlar.
Örneğin, gerçek çiçek satıyorsanız, gerçek çiçek satışı tanıtımı yapan bir reklamla birlikte gerçek çiçek satışı ifadesini anahtar kelimelerinizden biri olarak kullanabilirsiniz. Bir kullanıcı Google'da gerçek çiçek satışı kelime öbeğini veya benzer bir terimi aradığında, reklamınız Google arama sonuçlarının üst veya alt kısmında ya da gerçek çiçek satışıyla ilgili diğer web sitelerinde görünebilir.

Google AdWords Reklam bütçesi nasıl bitiyor?

Bütçenizin azalması ya da tamamen bitmesi için reklamlara tıklanması gerekir. Reklamlarınız, isterseniz günün belirli saatlerine bütçenizi hemen bitirmeyecek şekilde planlanır isterseniz de reklam vermeye başlanan saatten itibaren en hızlı şekilde maksimum tıklamayı alarak bitirilir. Günlük bütçenizin bitmemesi durumunda bakiyeniz bir sonraki güne devreder. Diyelim ki 100 TL’lik günlük bütçeniz var ve siz bugün 80 TL harcama yapmışsanız 20 TL’niz devreder ve ertesi gün 120 TL harcayabilir. Toplam bütçeniz bitene kadar reklamlarınız devam edecektir.

google-reklam