Sosyal Medya

Sosyal Medyada Neden Bu Kadar Önemli?

Çünkü hedef kitlenin en çok zaman geçirdiği ve direkt ulaşabileceğimiz, kolay, düşük maliyetli platformdur. Markanızdan sosyal medyada ne kadar bahsedilirse, marka gücünüz o kadar kuvvetlenir. Siz sosyal medyada profesyonel bir şekilde aktif ve var oldukça insanlar sizi daha çok konuşurlar. Dolayısıyla sosyal medyadaki aktifliğiniz marka gücünüzü arttırarak, itibarınızı güçlendirecektir. Tabi ki doğru ve bilinçli kullanıldığı zaman. Son yıllarda web tasarım dünyasında en fazla yükseliş gösteren web siteleri, sosyal medya siteleri oldu. İnternet üzerinden reklam veren web siteleri bu yükselişe duyarsız kalmadı. Firmalar web site reklamlarını, sosyal medya reklamcılığı ile milyonlara duyurma imkanı yakaladılar. Fakat sosyal medya üzerinden doğru yöntemlerle başarı sağlamak ve hedef kitlelere ulaşmak profesyonel bir çalışma gerektirir. Bu tarzda çalışma kurumların yerine getirilebilecek bir çalışma değildir.

Danışmanlık alanındaki hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız veya gerçek zorluklarla ilgili network lideri bir firmayla çalışma şansını arıyorsanız Web Trakya & Hostbankası ile bir projede harika bir deneyim yaşıyabilirsiniz.

Günümüzde sosyal medyayı kullanmayan mecra kalmadı diyebiliriz ancak sosyal medyayı kullanırken dikkat etmemiz gerekenler doğru pazarlama ve planlama stratejisi kurmaktır. Bunun için hedef kitlemizi doğru tespit etmek ve onların taleplerine göre hareket etmek gerekir. Kısaca ‘kime, neye, ne zaman, nasıl’ sorularını sorarak hedef kitleyi ve taleplerini doğru şekilde saptayabiliriz. Güvenilir ve tutarlı olmak da stratejimiz için çok önemli. Hedef kitleye karşı her zaman planlı ve düzenli yaklaşımda bulunmak gerekir. Soğuk ve mesafeli durmak kesinlikle sosyal medya algısına ters bir düşüncedir. Sosyal medyada varsanız eğer hedef kitleniz ile her zaman etkileşim içinde olmalı, onların duygularına ve taleplerine yönelik bir strateji edinmeli her tür sorunda geri bildirimi en hızlı şekilde sağlamalı, hatta çeşitli kampanyalarla onlara ufak hediyeler vermelisiniz.

Sosyal medya demek hızlı ve anlık iletişim demek bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Hedef kitleye doğru strateji ile yaklaşmak aynı zamanda orjinal olmamız anlamına da gelir, sıradan olmak hedef kitlemizi bizden uzaklaştırır. Reklam ise strateji planımızın bel kemiğidir. Reklamlar için net bir hedef belirleyip daha sonra kurgusunun hazırlanması gerekir. Son yıllarda web tasarım ve web yazılım dünyasında en fazla yükseliş gösteren web siteleri, sosyal medya siteleri oldu. İnternet üzerinden reklam veren web siteleri bu yükselişe duyarsız kalmadı. Firmalar web site reklamlarını, sosyal medya reklamcılığı ile milyonlara duyurma imkanı yakaladılar. Fakat sosyal medya üzerinden doğru yöntemlerle başarı sağlamak ve hedef kitlelere değinmek profesyonel bir çalışma gerektirir. Bu tarzda bir çalışma reklam verenlerin kendileri tarafından tam anlamıyla yerine getirilebilecek bir çalışma değildir. Profesyonel olarak hizmet veren sosyal medya birimimiz, sosyal medya siteleri arasından en popüler olan Facebook, Twitter ve Instagram siteleri üzerinden sizlere özel sayfa oluşturarak beğeni ve takipçi sayılarınızı arttırmaktadır. Ayrıca sürekli duyurular ve aktivitelerle listenizde ki kişilere sürekli sizi hatırlatmakta ve marka değerinizi yükseltmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığının kurumsal yapınızı
güçlendireceğini ve bulunabilirliğinizi arttıracağını
biliyor muydunuz?

Sosyal Medya Danışmanlığı

İster müşterilerinize ister potansiyel müşterilerinize bir ürün veya hizmet tanıtmak, duyuru yapmak ve sürekli göz önünde olarak marka bilinirliğinizi güçlendirmenin en kolay ve hızlı yolu kuşkusuz Sosyal Medyadır.
Geleneksel medyada yıllardır çok sık kullanılan ‘medya takip’ hizmetinin internet ve sosyal medya üzerinden takip edilmesi artık bir zorunluluk. Sizin belirlediğiniz kelimelerle tüm internet siteleri ve tüm sosyal mecralarda aramalarımızı gerçekleştiriyor, sonrasında arama sonuçlarını bahsedilen konu ve olumlu-olumsuz olmasına göre sınıflandırıyoruz. Kısacası; arama sonuçlarını markanız için ‘izliyor’, ‘ayrıştırıyor’ ve ‘analiz ediyoruz’. Böylelikle, ürünlerinizden hangisinin daha sık konuşulduğunu, markanız hakkında olumsuz yorumların genelde hangi konular üzerinden gerçekleştiğini daha çok hangi mecralarda yorumlar yapıldığını direkt görebiliyorsunuz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neleri İçerir?

Sosyal medya çalışmaları çok detaylı ve birçok konuyu içerisinde barındıran bir hizmettir.

  • Haftalık 6 veya 7 paylaşım yapmaktayız. Gönderilerinize gelen yorumların ve mesajlarınızın anında cevaplandırılmasını sağlıyoruz.
  • Duyuru, hizmet, ürün veya özel günlerde sizin için planlanan tüm gönderileriniz için tüm sosyal medya hesaplarınıza uygun grafikler hazırlanmaktadır.
  • Düzenli olarak sosyal medya hesaplarınızın istatistik verilerini takip ederek çalışmalarımızı bu doğrultuda yönlendirmekteyiz.
  • Rakip analizlerinize, ziyaretçilerinizin aksiyonlarına ve istatistiklerinize göre; yeni ziyaretçilere ve potansiyel müşterilere ulaşabilmeniz için farklı stratejiler belirliyor ve onayınıza sunuyoruz.
  • Sosyal medya hesaplarınızda neler olup bittiğini, detaylı istatistikleri ve paylaşımların durumları ile birlikte kullanıcı dönüşümlerini tarafınıza düzenli olarak raporluyoruz.